Najbardziej rozbudowaną gałęzią prawa jest prawo cywilne, które reguluje stosunki majątkowe oraz związane z nimi stosunki niemajątkowe między podmiotami prawa prywatnego. Należy zauważyć, że dokonując najprostszych czynności dnia codziennego obracamy się w sferze prawa cywilnego. Robiąc zakupy, biorąc kredyt/pożyczkę, kupując bilet do komunikacji miejskiej, zawieramy umowy cywilnoprawne, które powodują powstanie po naszej stronie praw i obowiązków.
Kancelaria prawa gospodarczego
Należy wskazać, że prawo gospodarcze i handlowe są gałęziami prawa cywilnego, które cechują się dużą rozległością, a w szczególności tym, że nie są zawarte w jednym akcie prawnym. Powoduje to problemy w odnalezieniu się w gąszczu przepisów prawnych. Dlatego też dobry prawnik musi podejść do każdej sprawy indywidualnie z uwagi na złożoność problemów z zakresu szeroko rozumianego prawa działalności gospodarczej.
Radca prawny od prawa cywilnego i gospodarczego zajmuje się
windykacją wierzytelności;
prowadzeniem sporów gospodarczych;
sprawami o zapłatę, także w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU);
dochodzeniem roszczeń w postępowaniu nakazowym, w szczególności z weksla;
cesjami wierzytelności;
sprawami dotyczącymi procesu budowlanego – sporami z inwestorami, deweloperami oraz wykonawcami;
reprezentacją przed sądami powszechnymi w sprawach cywilnych i gospodarczych;
postępowaniami egzekucyjnymi i zabezpieczającymi.
Podstawą do prowadzenia sprawy gospodarczej przez Kancelarię jest udzielenia pełnomocnictwa i sporządzenia umowy o prowadzenie sprawy. Wynagrodzenie prawnika w sprawie cywilnej/gospodarczej za zastępstwo procesowe ustalane jest każdorazowo w oparciu o nakład pracy oraz o ustalone Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu.
Potrzebujesz pomocy prawnej doświadczonego prawnika?